teog mazeret sınavı

warning: Creating default object from empty value in /home/teog/domains/teogmeb.com/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

2014 Teog Mazeret Sınavları Mayısta Yapılacak

Teog merkezi sınavları 2. defa nisan ayının 29. unda yapıldı..sınava giremeyen mazeretli öğrenciler için mazeret sınav tarihleri belli oldu
29 Nisan'da saat 09.00’dan itibaren fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavlarına giren 8’inci sınıf öğrencileri, saat 12.00’deki son oturumla TEOG maratonunu tamamladı. Bu sınavlara katılamayanlar için yapılacak mazeret sınavları ise 10-11 Mayıs’ta.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB) ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ikinci dönem ortak sınavlarının ilk oturumları sona erdi.

Yurtiçi ve yurtdışında toplam 986 sınav merkezinde, 15 bin 814 okulda, 91 bin 8 salonda gerçekleştirilen sınavlara, 1 milyon 271 bin 273 öğrenci katıldı. 8’inci sınıf öğrencileri dün başlayan TEOG maratonu kapsamında Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil olmak üzere toplam 6 dersten sınava girdi.

TEOG Merkezi ortak sınav mazeret sınav tarihleri

28-29 kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan teog merkezi ortak sınavına mazeretli olarak katılamayan öğrenciler 14-15 aralık tarihinde mazeret sınavına katılabilirler.

Teog mazeret sınavına katılabilmeniz için okul müdürünün uygun görmesi gerekmektedir.

Son yorumlar

İçeriği paylaş